Лекцыя Alina Munteanu, даследчыцы факультэта геаграфіі і геалогіі Яскага ўніверсітэта імя А.І. Кузы

21 мая 2019 г. на факультэце геаграфіі і геаінфарматыкі БДУ адбылася лекцыя Alina Munteanu, PhD, даследчыцы факультэта геаграфіі і геалогіі Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Ясы, Румынія) на тэму «Геаграфія турызму Румыніі». Падчас лекцыі студэнты кафедры эканамічнай і сацыяльнай геаграфіі пачулі інфармацыю пра асаблівасці, праблемы і прасторавую неаднароднасць развіцця турысцкай галіны рэгіенаў Румыніі, а таксама пра магчымасці акадэмічнай мабільнасці для студэнтаў. Візіт адбыўся ў рамках праграмы мабільнасці Erasmus+.